facebook

Części do skuterów śnieżnych


Witamy na naszej stronie internetowej...
Nasza firma zajmuje się sprzedaża części zamienych oraz akcesori do skuterów śnieżnych firmy Arctic Cat.
czesci, skutery, śnieżne, arctic cat
Skutery śnieżne - "czym to się je"!

SNOWMOBIL – INACZEJ SKUTER SNIEŻNY - to rodzaj pojazdu napędzanego silnikiem spalinowym , gdzie napęd przekazywany jest na gąsienicę za pomocą pasa napędowego. Snowmobil to rodzaj aktywności ludzkiej , zdobycz techniki w dziedzinie motoryzacji, to zjawisko społeczne, które na dobre zadomowiło w Polsce. To także dziedzina turystyki , rekreacji i sportu. W Polsce działa od 1999 roku Polskie Stowarzyszenie Snowmobilu , które już 10 lat temu zorganizowało pierwsze Mistrzostwa Polski w Snowmobilu.

Pierwszym Mistrzem Polski został Pan MAREK PAWLIKOWSKI - startujący do dziś w zawodach. Reprezentujący TEAM ARCTIC POLAND

Konkurencje jakie w Polsce rozgrywano to:
- snowcross – czyli wyścigi po trasie usłanej szykanami w postaci Hopek ze śniegu
- cross country –czyli rajd na długiej trasie gdzie najistotniejszy jest pomiar czasu.

Na swiecie popularny jest także hillcross – czyli podjazd pod bardzo stromy śnieżny stok. Sport snowmobilowy szybko się rozwija – i nadal będą się rozwijać kolejne konkurencje sportowe związane z jazda na snowmobilach.

PRODUCENCI SKUTERÓW ŚNIEŻNYCH:
- ARCTIC CAT (USA) który wprowadza najwięcej patentów i nowości technicznych i wiedzie prym w skuterach sportowych - BOMBARDIER (KANADA) oraz jego oddział skandynawski produkujący pod marką LYNKS - POLARIS (USA) - YAMAHA (JAPONIA) - Jest także grupa mniejszych producentów np. Alpina z Włoch

Skutery śnieżne można podzielić na wyczynowe, sportowe, turystyczne oraz transportowe.

Największą popularnością cieszą się skutery marki ARCTIC CAT – a dilerzy tej marki w Polsce dają największy wkład w popularyzację sportu snowmobilowego – o czym też świadczą obecne zawody.

Na świecie od wielu lat organizowane sa liczne zawody sportowe, a do największych należy puchar świata. Rozgrywany głównie w USA i Kanadzie. W Polsce Rozgrywane były wielokrotnie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Ostatnim zawodnikiem, który zwyciężył w tych zawodach był Paweł Maślanka z TEAM ARCTIC ( W KLASIE PRO –czyli najbardziej zaawansowanej).

SNOW SAFARI - To ciekawy produkt turystyczny i rekreacyjny stworzony przez Zawodników Teamu Arctic - sa to wyprawy górskie na skuterach śnieżnych pod opieka zawodników teamu – jest to niepowtarzalna przygoda.

Rozwija się także turystyka i rekreacja snowmobilowa – tworzone są trasy snowmobilowe , które utrzymują i zarządzają nimi zawodnicy zrzeszeni w klubach snowmobilowych tych tras jest już tysiące mil.

W Polsce pierwsze trasy powstały dzięki wypracowanemu porozumieniu między Polskim Stowarzyszeniem Snowmobilu a Miastem Piwniczna-Zdrój. Jest to pozytywny przykład jaki należy popularyzować w trosce o zrównoważony rozwój naszego kraju.

Co roku przybywa chętnych do rywalizacji sportowej , co roku odbywa się także wyścig technologii pomiędzy wiodącymi producentami . Sportowe skutery śnieżne osiągają moce dochodzące do 160 180 KM, przy pojemnościach silników nie przekraczających 1000 cm 3 i masie pojazdów nie przekraczających 230 kg stad osiągane przyspieszenie to kilka sekund do setki. Nawet lepiej niż w Formule 1.

Arctic Cat skutery śnieżne | Części do skuterów śnieżnych | Wykonanie Strony internetowe Zakopane - U CiwersaStrony internetowe Nowy Targ